Pár vět na úvod

Už dávno pryč jsou doby, kdy asistentky jen vařily kafe šéfovi a říkalo se jim sekretářky. Dnes toho mají na starosti mnohem víc, aby firma hladce běžela. V Entry Engineering má funkci office manažerky na starost Marie Prošková. Podrobili jsme ji krátkému výslechu v odlehčeném duchu. Dozvíte se třeba, jak si sama dokáže v autě vyměnit olej a brzdy nebo jak se jí pracuje v kanceláři mezi samými ženskými.

Jak ses vlastně do Entry dostala?

Vlastně úplnou náhodou. Kamarádka nastoupila do Entry a věděla, že já nejsem moc spokojená tam, kde jsem v té době pracovala. Zaslala jsem CV a po dvou kolech pohovorů jsem tady.

Cos dělala předtím?

Dělala jsem také office managera v jedné společnosti, která se zabývala kávou, ale to jen velmi krátce. A ještě před tím jsem dělala HR Specialistu v jedné nejmenované společnosti, která má podobný profil jako Entry, ale s diametrálně odlišným přístupem.

Jako office manager máš na starosti spoustu činností. Z čeho se skládá tvůj běžný den?

Řekla bych, že nemám běžný den (smích). Ve zkratce, mám na starosti vozový park, provozní záležitosti, určitou část evidence dokumentace a časem i vedení archivace.

V Entry se dělají hlavně věci kolem aut. To tě jako ženu neodrazovalo?

Právě naopak. Konkrétně moje práce se aut nijak extrémně netýká, když pominu správu vozového parku, ale to vše řeším na dálku.

Jaký máš vlastně k autům vztah? V čem jezdíš?

Já mám od mala k autům kladný vztah. Co jde, si na svém autě dělám svépomocí. Ne sama, ale pod zkušenějším dohledem a dopomocí si měním olej, filtry, brzdy, … Baví mě to, a to je hlavní.

Co je na tvé práci nejlepší?

Asi komunikace s lidmi, někdy to je náročnější, ale většinu času je to fajn. Ráda pracovní rutinu odlehčím nějakou ironií. Neříkám, že jsem vtipná, to spíš asi ne.

A jak se dopravuješ do práce?

Jezdím autem. Než „mastnou tyčí“, to raději pěšky.

Co je právě na tvé práci nejhorší?

Nejhorší je asi to, že je má práce pro ostatní poskládána ze spousty „samozřejmostí“. Někdo může nabýt dojmu, že to není časově náročné, ale opak je pravdou. Zázraky na počkání a nemožné do dvou dnů. ????

Asistentky bývají ty, které mají o dění ve firmě největší přehled. Co pro tebe bylo při nástupu nejtěžší?

Já se bojím při nástupu jen toho, jaký na mě čeká kolektiv. A to si myslím, že není třeba komentovat. Já mám pocit, že kdo je nepolíben a vejde do toho babince, tak musí být v šoku (smích). Jedna věc je hudba, která tu frčí a další věcí jsou témata, které se tu řeší. Někdy ty chlapy vážně lituji (smích).

Děláš v kanceláři mezi samými ženskými. Nechybí ti tam mužský prvek?

Nejsou tu jen ženské, ale je jich tu dost, to je pravda. Když mi chybí mužský prvek, zajdu si vedle do konstrukce mezi chlapy a ono mě to rázem přejde a jsem za ty holky zase ráda (smích). To je samozřejmě vtip, řekla bych, že tu žádný prvek nechybí.

Máš svůj pracovní hrnek? Jaký je na něm motiv?

Mám a jsem na něj hodně majetnická, ale to už asi všichni pochopili. Nemám na něm nic, je jen šedý. Nemám ráda moc malůvek, v jednoduchosti je krása.

Zažila jsi už nějakou firemní akci nebo teambuilding?

Ano, hned na začátku to byl vánoční večírek v Duplexu, takže laťka je hodně vysoko (smích). Skvělý jídlo i zábava, takže za mě povedené. Buď to proběhlo ve vší slušnosti, oproti akcím v předešlých zaměstnáních, nebo jsem odešla moc brzy. ????

O člověku hodně prozradí jeho pracovní stůl. Řekni, co na něm všechno máš?

Tahle otázka mě hodně pobavila, nejdřív bych se chtěla zeptat, jestli se na tohle ptáš každého? Protože já v tom cítím narážku konkrétně na můj stůl (smích). Po pravdě mám na stole hodně systematicky uložených věcí a jen laik by si možná mohl myslet, že to je nepořádek. Když tedy pominu kopu šanonů a dokumentů, které se musí zpracovat, tak u mě nesmí chybět konvička s čajem a hrneček na kávu. Tak nevím, co to o mně vypovídá. Dodržuji pitný režim, mám ráda kávu a pořád něco přeorganizovávám a upravuji k obrazu svému a tou mezifází trpí můj stůl.

Máš nějaký fígl, jak jednat s lidmi?

Ano, mám. Jednat s nimi na rovinu a co nejupřímněji. Toho se držím celý život… Je pravda, že tento fígl někdo nedává, ale to je jeho věc. ????

Jak zvládáš stres a čím proti němu bojuješ?

Asi jako každá žena, zanadávám si, vzteknu se, vypovídám to ze sebe a druhý den je zase vše v pohodě. Takže snadno. ????