Náš další rozhovor nás zavál až pod Ještěd, kde v libereckém sídle Entry vymýšlí nový design pro nejrůznější zákazníky náš senior designer Zdeněk Konývka.

Ahoj Zdeňku, díky že sis udělal čas na tenhle rozhovor.

Ahoj, jasný, těšil jsem se. Dáš si kafe?

Začnu obligátní otázkou, jak ses k nám do Entry dostal?

Na konci roku 2011 jsem byl osloven Pavlem, jestli bych se mohl podílet na projektu přestavby, nového designu a modelování McLarenu MP4 12C pro německou firmu. Auto mělo být kompletně hotové ve smrtelném termínu 2 měsíců, dělali jsme na tom tři a pamatuji si, že v té době nám pomáhal i Pavel. Myslím, že modeloval v Catii složité mřížky. V březnu toho roku bylo auto vystaveno na autosalonu v Ženevě a myslím, že to bylo perfektní nastartování dlouholeté spolupráce.

Wow! To zní opravdu zajímavě. Takže v Entry jsi od roku 2011?

Interně jsem tu od roku 2016. Předtím jsem řadu let dělal designera na vlastní noze. Neustále jsem dělal i projekty pro Entry a pak toho bylo pro Entry už tolik, že jsme se s Pavlem domluvili a přišel jsem do Liberce.

Jaká je tvoje pozice ve firmě?

Především vedu interní tým v Liberci. Plus jako senior designer pracuji na designových návrzích pro automotive a také product design.

Můžeš nám přiblížit, co tvoje práce obnáší?

Kromě tabulek, hlídání termínů a časových dotací, komunikací se zákazníkem a kibicování klukům do práce, tak většinou modeluji A-class plochy, pracuji se skeny a 3D skenerem nebo vytvářím nový design.

Jezdíš někam za inspirací?

Přibližně každý druhý rok jezdím pracovně do Ženevy na autosalon.

Je něco zajímavého, na čem pracuješ a můžeš nám o tom něco říct?

Neustále se podílím na vývoji, designu a konstrukci karbonových dílů pro supersportovní vozy a pro závodní okruhové vozy. Vyvíjíme design a konstrukci plastových nádobek pro automotive. Také
společně v našem týmu vyvíjíme pracoviště a různé manipulátory pro výrobní závody ŠA.

Je něco, co jsi ve svojí práci dokázal a jsi na to opravdu pyšný?

Je hezké, že můj návrh loga Entry se ujal a funguje skvěle na všech reklamních předmětech a tiskovinách Entry. ????

Co je na tvojí práci nejtěžší?

V tak barvitých projektech, které máme u nás v Liberci, se občas vyskytne nějaký těžký úkol nebo překážka a skoro pokaždé to je něco jiného. Urychlený termín, složitá konstrukce, dohodnutí podmínek, ale je vždy na nás, abychom to obrátili a stal se z těžkého úkolu ten snadný. A myslím, že se to pokaždé tak stalo.

Jak se od toho odreaguješ? Máš nějaké koníčky, u kterých vyloženě relaxuješ?

V posledním roce trávím nejvíc svého volného času se svým ročním synem a manželkou. S nimi se vždycky příjemně odreaguji, rádi jezdíme do Jizerek. Každopádně mám štěstí v tom, že práci, kterou v Entry dělám, mě velmi baví. Je to směr, kterým jsem si přál jít již na vysoké škole a stále jím jdu.

A na závěr, jako vždy, rychlý dotazník. Jsi ready?

Jasně, pojďme na to!

Oblíbená barva?

Šedá.

Oblíbená skupina?

Dream Theater.

Destinace na dovolenou?

USA.

Vysněná dovolená?

Mars.

Životní cíl?

Být spokojený v práci i doma.

Díky moc, že sis na nás udělal čas.

Taky děkuji za rozhovor a přeji hezký den. ????