Rozhovor

Chceme se s Vámi podělit o spoustu věcí ze zákulisí, o chodu firmy nebo třeba našich zaměstnancích. Proto jsme se rozhodli udělat sérii krátkých rozhovorů s našimi zaměstnanci, ve kterých vám odhalíme zajímavosti o lidech, kteří jsou tváří naší firmy.

Jako první se nám o sobě rozpovídal Honza Souček, nadšenec do střelných zbraní a především jeden z „otců zakladatelů“ Entry Engineering.

Pár otázek na zahřátí

Ahoj, díky že sis udělal čas na tenhle rozhovor.
Není zač.

Víme, že jsi jedním ze zakladatelů Entry, vzpomeneš si, jak dlouho už tu jsi?
Ano, firmu jsme založili s Pavlem, ale jak dlouho to je, to si nemůžu vzpomenout, je to hrozně dávno ????

Jaká je tvoje pozice ve firmě?
Jednatel, IT administrátor a CATIA lektor.

To je hodně pozic, můžeš nám to trochu přiblížit?
Mám na starosti IT zabezpečení a bezpečnost informací ve firmě. Jako certifikovaný lektor pro sw CATIA se podílím i na vzdělávání našich zaměstnanců, školím také v rámci školícího centra Škoda Akademie.

Co bys řekl, že je na tvojí práci nejtěžší?
Práce mne baví, takže všechno se dá zvládnout. Občas bývá těžké si ujasnit priority a podle toho plánovat svůj čas. Také jednání s některými lidmi bývá obtížené, ale je to zároveň i zajímavé.

Máš něco, čím se zaručeně odreaguješ? Nějaké záliby?
Zajímám se o techniku, auta, letadla, zbraně. Cizí mi ale není ani literatura, nebo ochrana životního prostředí. Hlavně doprava v souvislosti s životním prostředím je oblast, která mne velmi zajímá.
Elektromobilita, vodíkové pohony, vzducholodě v letecké dopravě, dopravní systémy jako je Hyperloop, nebo třeba SkyWay, to jsou věci, kde vidím naši budoucnost.

Takže tvé koníčky tomu budou velmi podobné, že?

Mé koníčky s tím samozřejmě souvisí, v minulosti jsem létal na padákových kluzácích (paragliding), v současné době se nejvíc odreaguji na střelnici. Věnuji se tzv. „dynamické střelbě“ a již pět let jsem členem střeleckého týmu v rámci Podještědského střeleckého klubu. Pravidelně se zúčastňujeme jak českých, tak mezinárodních závodů federace IPSC v kategorii Pistol a Riffle.

Pokračujeme dál…

Závěrem si dáme pár rychlých otázek.
Pojďme na to.

Oblíbená kapela?
Wohnout, Police, Metallica.

Vysněná dovolená?
Dovolená není o místě, ale o lidech a zážitcích, jedna z nejlepších byla letošní dovolená na kanálech v severním Nizozemí, ve Frísku.

Kam by ses někdy vrátil?
Rád bych se znovu podíval do USA, tentokrát možná na motorce?

Čeho bys chtěl dosáhnout?
Nejdůležitější je pro mne šťastná a zdravá rodina.

Oblíbená barva?
Modrá

Mockrát díky, že sis na nás udělal čas.
Není zač ????