Projekt E-bullet

Jsme v poslední fázi dokončování vývoje a stavby prvního českého elektrického závodního automobilu pro závody do vrchu s názvem E-bullet. Tento projekt se začal datovat v roce 2021 v kooperaci společnosti Entry Engineering s.r.o. a Vysokého učení technického v Brně. Tehdy se prvotní myšlenka uvedla do pohybu a vznikly první představy a hrubé obrysy tohoto vozu.

E-bullet je unikátní projekt spojující soukromý sektor a akademickou půdu. Výsledkem vývojového a konstrukčního týmu je jedinečné závodní vozidlo poháněné čtveřicí elektrických motorů, jež dohromady disponují výkonem 300 kW (špičkově 450 kW) a mohutným točivým momentem 1200 Nm.

Základ „závoďáku“ tvoří karoserie z modelu Hyundai i30, která je však modifikována s ohledem na aerodynamiku a chlazení. Použito bylo speciální rámové šasi z tenkostěnných bezešvých trubek CrMo4, kombinovaných s materiály jako je dural, karbon a vysokopevnostní DOCOL ocel. Technická řešení byla nejprve ověřena na podvozku weekend raceru SIGMA TN, který je již vyráběn dceřinou společností SIGMA Motor s.r.o..

E-bullet je vybaven pohonem všech kol, každé z kol je osazeno vlastním elektromotorem, který je ovládán měničem. Centrální řízení je zajištěno unikátním softwarem na principu tzv. torque vectoringu, jež je v gesci VUT v Brně.

Chcete se dozvědět víc? Sledujte web https://e-bullet.cz, kde najdete všechny podstatné informace o celém projektu. Pro více obsahu ze zákulisí projektu nezapomeňte odebírat E-bullet také na sociálních sítích a Youtube kanálu.

http://linktr.ee/ebullet