Nejúčinnější ochrana proti koronaviru je celoobličejová maska. Ta bývá často nepohodlná na celodenní nošení a manipulace s ní je složitá. Entry Engineering vyvinul jednoduchý a lehký ochranný štít, v kombinaci s rouškou účinný proti covidu, z materiálů příjemných na dlouhé nošení. Vyrábí jich 10 tisíc týdně.

Entry Engineering je česká inženýrská firma zabývající se konstrukcí v automotive. „Máme mnohaleté zkušenosti z vývoje moderních technologií i z výroby obecně. Zúročili jsme je při výrobě tohoto nového štítu,“ předesílá jednatel Entry Engineering Pavel Paickr. Ochranné štíty proti covidu přitom Entry Engineering tiskl na 3D tiskárně už zjara, ještě před vypuknutím epidemie. Firma tím reagovala na nedostatek ochranných pomůcek na trhu. Nové verze štítů jsou v mnohém lepší.

V čem přesně je „Entry“ štít jiný? Je vyvinut tak, aby se dal nosit celý den, aniž by z toho člověka bolela hlava nebo měl nepříjemné otlačeniny. Obvodovou část štítu netvoří tvrdý plast, ale pro hlavu příjemnější pruženka. Materiál známý z galanterií vyniká elastičností, lehkostí i pevností. Skvěle též odvádí pot a netlačí do čela.

Samotný ochranný štít je tvořen čirou, tenkou a lehkou PET folií. Zbývající části štítu jsou zhotoveny z lehkého plastu. „Všechny plastové částí štítu si vyrábíme sami ve své režii, pruženku nám dodává česká firma z Hrádku nad Nisou. Podporujeme tím lokální české výrobce,“ podotýká Pavel Paickr.

Tou největší výhodou obličejového štítu od Entry Engineering je ale jeho jednoduchá obsluha. Zatímco jiné štíty je nutné například během jídla sundávat, tento stačí pouze odklopit nahoru. Nenápadný mechanismus na boku štítu umožňuje jeho odklopení v horizontu 90°. Odklopení nebo opětovné sklopení je možné bez jakéhokoliv nastavování. To výrazně zpříjemňuje nošení štítu.

Obličejový štít je vhodný pro jakýkoliv typ hlavy. Nastavení lze provést jednoduchým utažením za pruženkovou pásku na temenu hlavy.

Štít je vhodný pro opakované použití, jeho životnost je v podstatě neomezená. Lze jej omývat ve vodě a dezinfikovat běžnými prostředky. Štíty vyrábí Entry Engineering podle české technické normy ČSN EN č. 166 pro osobní pomůcky k ochraně očí. Všechny použité materiály jsou zdravotně nezávadné, bezpečné při styku s pokožkou a podléhající platným normám. Štíty dodává Entry Engineering již dezinfikované v zataveném obalu. V současné době probíhá certifikace výrobku odbornou firmou.

Štíty Entry Engineering lze použít nejen jako účinnou ochranu proti koronaviru, ale proti jakýmkoliv kapénkami přenosným chorobám. Jsou vhodné pro větší firmy, úřady, nemocnice nebo školy.

„Nemoc Covid-19 je teď sice na ústupu, ale nikdo neví, jestli a v jaké míře se mezi nás virus vrátí. Kdo bude předzásoben ochrannými pomůckami, bude pak ve velké výhodě,“ dodává jednatel Entry Engineering Pavel Paickr.

Výroba štítů probíhá od začátku června, od poloviny června jsou připraveny k expedici . Štíty vznikají v objemu 10 tisíc kusů týdně, minimální odběr v jedné objednávce je 100 kusů.

Veškeré potřebné informace vám sdělí Michaela Hobelantová na emailu 
michaela.hobelantova@entry-cz.com, telefonu 725 890 748 nebo využijte náš kontaktní formulář:

Nezávazná poptávka

Udělení souhlasu

15 + 10 =