Jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín potvrdil skvělou formu Filipa MarešeRadovanem Buchou. Po minulém zaškobrtnutí na Rally Bohemia si posádka Škody Fabia Rally 2 Evo v modro – červených barvách Laureta Auto a Entry Engineering vybojovala ve Zlíně bronzovou medaili.
„Dramatická barumka pro nás končí fantastickou bednou! Děkujeme všem za fandění, užili jsme si to spolu s vámi,“ vzkázal viditelně potěšený Filip. Ještě aby ne, přítomným fanouškům a novinářům totiž pyšně prozradil, že jeho manželka Nikola je v očekávání a za dva měsíce již budou tři.

V celkovém pořadí závod absolutně ovládl Jan Kopecký s Janem Hlouškem. Druhé místo obsadila norsko-švédská posádka vozu číslo 2 Andreas Mikkelsen a Jonas Anderson. Spolu s Marešem a Buchou všichni piloti Škody Fabia Rally2 Evo.

Kdo bude stát na bedně přitom nebylo jasné ještě při poslední RZ, kdy doposud vedoucí Erik Cais v polovině závěrečného testu havaroval, což zamíchalo kartami. Ale i o tom rally je. Náročná klikatá trať plná kamení a bláta si vybrala svou daň. Uznal to i favorit závodu Jan Kopecký. „Barumka je z tohoto pohledu šílená, zrádný je zde každý metr trati. Erik si zasloužil vyhrát, jel fantasticky,“ vysekl poklonu soupeři.

Černého Petra si vylosoval i Dominik Stříteský, který na třetí erzetě havaroval. Jeho vůz při skoku přes horizont trefil zadní částí strom a vyletěl mimo trať. Talentovaný závodník skončil s těžkým otřesem mozku ve vsetínské nemocnici.

 

Výsledky Barum Czech Rally Zlín 2021:

  1. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Agrotec ŠKODA Rally Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 2:00:07,2
  2. Andreas Mikkelsen/Jonas Andersson (Toksport WRT/ŠKODA FABIA Rally2 evo) +40,1
  3. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto ŠKODA Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) +1:40,2
  4. Norbert Herczig/Ramó Ferencz (HUN/ŠKODA FABIA Rally2 evo) +1:44,0
  5. Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk (PL/ŠKODA FABIA Rally2 evo) +2:28,5
  6. Efrén Llarena/Sara Fernández (ESP/ŠKODA FABIA Rally2 evo) +3:09,4
  7. Callum Devine/James Fulton (IRL/ŠKODA FABIA Rally2 evo) +3:22,8
  8. Miroslav Jakeš/Petr Machů (Samohýl ŠKODA Team/ŠKODA FABIA Rally2) +4:50,7
  9. Yoann Bonato/Benjamin Boulloud (F/Citroën C3 Rally2) +5:13,4
  10. Martin Koči/Martin Tureček (CZ/ŠKODA FABIA Rally2 evo) +6:00,0