Jak to vidí Entry – Renault Austral Iconic TCe 160

V dnešním díle rubriky Jak to vidí Entry jsme se s naším kolegou Petrem podívali na nový Renault Austral Iconic TCe 160, který je vynikajícím příkladem moderního, dobře vybaveného a také skvěle vypadajícího crossoveru. Tento model přináší jak inovativní technologie, tak pohodlný interiér, což ho činí skvělou volbou pro ty, kteří hledají stylové a funkční vozidlo.

Nový crossover, který je nástupcem hned několika modelů francouzské značky. Testerem se stal kolega Petr, který je členem našeho pražského týmu, kde se specializuje na testování hlasového ovládání infotainmentu. „Infotainment testujeme manuálně, kde zkoušíme různé hlasové povely a funkce systému, po objevení chyby ji reportujeme,“ říká Petr.

Renault Austral Iconic TCe 160 je poháněn čtyřválcovým benzinovým motorem přeplňovaným turbem (TCe 160) s výkonem 160 koní. Tento motor poskytuje dostatečný výkon pro dynamickou jízdu, zároveň však zůstává efektivní a hospodárný využitím paliva. Automobil je vybaven bezestupňovou převodovkou CVT, se kterou jsme nebyli 100% spokojeni, díky občasnému cukání během jízdy při nižších rychlostech.  V tomto modelu najdeme mnoho bezpečnostních prvků, včetně asistenčního systému pro udržení jízdního pruhu, adaptivního tempomatu a autonomní nouzové brzdy.

 

Renault Austral ve výbavě Iconic má elegantní a moderní design, který zaujme na silnici. Výrazné světlomety, kaskádová mřížka a dynamické linie karoserie dodávají vozidlu šarm a osobnost. Kombinace stylu a funkce dělá z tohoto modelu atraktivní volbu pro ty, kteří hledají elegantní automobil.

 

Interiér vozidla je prostorný a pohodlný, s kvalitními materiály a výborně zpracovanými detaily. Ergonomický design interiéru zajišťuje, že řidič má snadný přístup ke všem ovládacím prvkům a palubním funkcím. Sedadla jsou pohodlná a poskytují dostatek opory, což zvyšuje pohodlí při dlouhých cestách. Zadní sedadla nabízejí dostatek místa pro cestující a jsou vhodná i pro dlouhé cesty.

 

Automobil je vybaven revolučním infotainmentem postaveným na dobře známém Androidu. Renault zde integruje všechny online funkce jako Google Maps nebo Google Play pro stahování aplikací. Celý systém je svižný a zároveň poměrně hodně intuitivní. Co se týká milovníků jablečných přístrojů, ani na ně se nezapomnělo, je k dispozici bezdrátový Apple CarPlay.

 

Mobilní aplikace MyRenault umožňuje řidičům vzdáleně spravovat vybrané funkce vozidla, jako je zamykání a odemykání nebo kontrola stavu paliva nebo servisních prohlídek. Vše máte k dispozici ve svém smartphonu a odkudkoliv.

Nový Renault Austral je výborným příkladem moderního a dobře vybaveného automobilu. Nabízí spojení stylového designu s pokročilými technologiemi a luxusním interiérem.

 

Otázky a odpovědi

 

Dovedeš si představit, že si toto auto koupíš?

Dovedu si představit mnoho věcí… 😊

Upřímně ale musím říct, že kdybych se rozhodoval pro koupi nového auta, tak Austral, s klidným svědomím, do výběru zařadím.

Dojmy z Infotainmentu?

Přehledný, pochopitelný, nerušivý. Celkově povedený a hezký.

Jakým autem jezdíš?

Mám svoji Máňu, což je “jedničková haťapka“ (Škoda Fabia 1.2 HTP). 😊

Co se ti na tomto autě líbí?

Byl jsem příjemně překvapen interiérem vozu. Přišel mi elegantní, pohodlný a hlavně prostorný.

Dostatek místa cením i v kufru.

Co se ti na tomto autě nelíbí?

Asi není nic, co by se mi vyloženě nelíbilo.