Jak to vidí Entry – Honda Civic Advance e:HEV

V dalším díle rubriky Jak to vidí Entry, jsme pro Vás otestovali nejnovější japonskou novinku, Hondu Civic 11. generace. Role testera se tentokrát ujal náš kolega Jirka Roudnický.

Jirka pracuje v technologickém vývoji Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Do jeho zodpovědnosti spadají nativní navigace všech aktuálních modelů Škoda. V rámci platformy MEB se navíc specializuje na funkci výpočtu trasy včetně plánování nabíjení.

Nový Civic se pyšní jedinou motorizací, a to rovnou hybridní. Jiná totiž na výběr ve standardní verzi není. Výjimkou bude Type-R. Nyní zpět k námi testované variantě e:HEV, která disponuje kombinací zážehového motoru, elektromotoru a baterie. Celkově se tak výkonem dostává na 135 kW, což v kombinaci s točivým momentem 315 Nm slibuje vcelku svižnou jízdu. Kromě perfektních jízdních vlastností Civic exceluje také svou velmi nízkou spotřebou benzinu, klidně 4,7 l/100 km.

 

Co do designu, ten na nás udělal dojem! 11. generace se jednoduše povedla a po delší době se jedná o „koukatelné auto“. Náš kousek byl navíc vybaven paketem sport, jež vozu přidával černé kontrastní doplňky a navozoval tak dynamičtější dojem.

 

Interiéru vévodí černá barva, kterou tu a tam ozdobí chromovaná lišta. Kvalita zpracování je zde na vysoké úrovni a celý kokpit působí příjemným, až útulným dojmem. Neotřelým detailem je stříbrná mřížka táhnoucí se před celou palubní desku, která ukrývá výdechy klimatizace a navíc dodává interiéru dojem luxusu.

Infotainment je v novém Civicu reprezentován 9“ dotykovým displejem. Po stranách nalezneme několik hardwarových tlačítek, která rozhodně pomohou ke snadnější a rychlejší orientaci v multimediálním systému. Grafika byla členěna do přehledných dlaždic, což působí intuitivně. V nastavení infotainmentu nechybí velká škála individuálních přizpůsobení, takže si každý přijde na své. Odezva systému je rychlá a celkově jej můžeme nazvat jako svižný. Po stránce konektivity zde nechybí Bluetooth, Apple CarPlay nebo Android Auto.

 

Kde nás však Civic zklamal byla mobilní aplikace. Honda sice má svou vlastní aplikaci MyHonda+, nicméně nejnovější generace Civicu zatím postrádá podporu. Uvidíme do budoucna.

Na závěr dáváme prostor našemu testerovi, Jirkovi. Odpoví například na to, jak se mu Civil líbil, co by mu vytkl a s čím naopak jezdí v soukromí.

 

Otázky a odpovědi

 
Dovedeš si představit, že si toto auto koupíš?

Rozhodně ano. K japonským vozům jsem měl vždycky blízko a stejně tak k Civicům. Jsem velice rád, že jsem měl možnost se seznámit zrovna s tímto modelem.

Dojmy z Infotainmentu?

Na první pohled jsem si všiml matné povrchové úpravy displeje, díky které tolik nezanecháváte na obrazovce otisky prstů.
Velikost displeje mi přišla úplně ideální a oceňuji i ovládací tlačítka na jeho levé straně.

Během používání navigace jsem si oblíbil vyhledávání cílů, kdy opravdu najdete téměř cokoliv. Nelíbilo se mi ovšem navigování po městě, kdy mi nevyhovovala příliž oddálená mapa a často bylo těžké odhadnout aktuální pozici.
Opravdu příjemná byla rychlost infotainmentu. V žádném kontextu nijak nezaváhal a byl velice svižný.

Jakým autem jezdíš?

U nás doma se poměrně dost věnujeme autům, tak toho je více.
Na denní ježdění mám ale BMW 530d generace E61. Je to takový dálniční tahoun s klasickou koncepcí, se zadním náhonem a manuální převodovkou, který jezdí spolehlivě a dá se s ním i hezky svézt.
Na projížďky mám jinak Mazdu 323F BG z roku 1990, o které jsem snil jako malý. Koupil jsem ji jako vrak a podařilo se mi ji dotáhnout i s pomocí pár ůprav na velice zábavné náčiní.

Co se ti na tomto autě líbí? (Honda Civic 11. generace)

Líbilo se mi mnoho věcí. Velice dobré jízdní vlastnosti, malé náklony karoserie v zatáčkách a také posaz za volantem. Systém pohonu byl pro mě obrovským překvapením. Příjemná dynamika, a především způsob, jak jemně auto zastavilo a znova se dalo do pohybu. Co tomuto vozidlu také hodně pomohlo, je oproti posledním generacím umírněnější design, který ale stále působí dynamicky (především v tomto paketu Sport).

Co se ti na tomto autě nelíbí? (Honda Civic 11. generace)

Maličko mi vadilo sjednocení povrchu prvků karoserie. Tu jedna lišta byla lesklá černá, pak chromová a pak třeba matná černá. Ale bylo to spíš v detailech. Také mě po čase unavoval zvuk spalovacího atmosferického motoru ve sportovním režimu. Všechno to jsou ale subjektivní názory, každému se líbí něco jiného.