Pár vět na úvod

Je jen málo lidí, s nimiž se zaručeně potká každý nováček, který do firmy nastupuje. Jedním z takových je Pavlína Kroupová, asistentka v HR oddělení, tedy personální větvi Entry Engineering. Pavlína zajišťuje spolu s kolegy personální agendu pro bezmála 200 zaměstnanců. Tak bez dlouhých okolků HRRRRRR na ni ????

Vítej u výslechu, Pavlíno. V Entry máš na starosti personální agendu, tedy věci spojené s nástupy nových zaměstnanců. Jaký je to pocit být chvíli na opačné pozici v roli zpovídaného?

Děkuji Tomáši, popravdě jsem o poznání míň nervózní než poslední nováček, který seděl naproti mně ????

Pokud vím, vystudovala jsi ekonomii na Technické univerzitě Liberec. Co tě do Entry přivedlo?

Ano vystudovala. Byla to celkem náhoda. Když jsem se stěhovala do Liberce a sháněla práci, poslala jsem CV svému spolužákovi (nyní kolegovi) ze školy, který v Entry pracoval a stále pracuje. Ten předal moje CV dál a po absolvovaném pohovoru jsem tady. Entry mi přišla velice zajímavá firma v tom, že tento ekonomický segment měl veliký předpoklad pro vývoj, tím pádem jsem předpokládala, že zde budu moc karierně růst.

Jestli správně počítám, kroutíš si ve firmě konec své první pětiletky. Jaké máš cíle a sny pro příštích pět let?

Spíš začátek první pětiletky ???? Po pravdě, v osobní rovině jich mám spoustu. Ale jistě uznáš, že to není úplně vhodné tady sdílet… Každopádně moje cílová meta v životě je být vždy jeden krok napřed.

Statistiky uvádí, že pokud CV na první pohled nezaujme, skončí během 5 vteřin v koši. Kolik takových už jsi zahodila ty?

Bohužel nejsem HR Recruiter, na kterého by otázky ohledně CV pasovaly víc. Asi to úplně neřekne nic moc o tom, co v Entry dělám, ale jestli na tom trváš, tak ti odpovím. Takže na svém kontě mám 0 takových zahozených CV. ????

Životopisy lidí se často hemží strašlivými klišé. Dejme tomu, že náš rozhovor čte nějaký budoucí uchazeč o práci. Jaký by podle tebe ideální životopis měl být?

Takový, který ti zajistí, že tě přijmou ????. Psaní životopisu se řídí určitými pravidly – aby byl příjemný nejen ke čtení, ale i na pohled. Je prezentací sama sebe a profesní dráhy, ale je také dobrým způsobem, jak poskytnout recruiterovi potřebné informace k tomu, aby Ti během pohovoru mohl klást správné otázkyInformace by měly být podány co nejsrozumitelněji, musejí zaujmout a co nejlépe popisovat dosavadní pracovní zkušenosti. Nestačí, aby životopis jen hezky vypadal, musí mít i hlavu a patu.

K personalistice patří i odmítání. Jak snášíš, když tvé oddělení nějakého kandidáta musí odmítnou a nebo musí někdo dostat lidově řečeno padáka?

Upřímně jsem ještě nepotkala člověka, který by se v odmítání kandidátů nebo dávání padáků vyžíval a dělalo mu to radost, ty snad ano? Proto kdyby to byla moje práce, nebylo by mi to příjemné.

V čem lidi podle tebe v životopisech nejčastěji lžou?

Samozřejmě není lež jako lež. Jsou lži, které mohou mít vážné důsledky, a pak jsou také lži, které lidé v CV používají jen jako kamufláž svých drobných nedostatků. Tak např. falešné pracovní zkušenosti, vymyšlené diplomy, nadsazené jazykové znalosti atd.

Podělíš se s námi o nějakou bizarnost z životopisů? Přiložil někdo fotku v plavkách nebo z večírku?

Ráda bych se podělila, kdyby bylo s čím ????

Co bys o sobě prozradila do životopisu sama, kdybys ho měla o sobě dnes psát?

Nic víc a nic míň než se do životopisu píše, tzn. vzdělání, dosavadní pracovní zkušenosti, jazykové a počítačové znalosti atd.

Do tvé agendy spadá i péče o zaměstnance. Překvapil tě některý svým neobvyklým přáním?

Pracoval u nás zaměstnanec, který si přál, aby mohl na teambuildingu spát na pokoji se svým kolem. ????

Prý chodíš ráda na jógu, takže asi budeš dost pružná. Uděláš stojku na loktech?

Myslíš začátečnický stoj na hlavně s oporou v loktech? Jistě, kdo by ji neudělal. ???? Na to ale nemusíš být pružný, je to pouze o těžišti ve středu těla.

Co ti jóga dává? Já měl vždycky jógu zafixovanou jako „cvičení pro znuděné ezo matky“, za což se teď omlouvám a doufám ve vyčištění karmy.

Jóga mi dává to, co komukoliv jinému jiný sport. Když odcházím, jsem kolikrát víc vyřízená, než po hodinovém kruháku někde ve fitku.

Do Liberce jsi se přistěhovala z východních Čech. Jak na tebe Liberec zapůsobil?

Liberec je celkem fajn, přijde mi, že zde je obecně vyšší vzdělanost a lidé jsou zde víc sportovně založení, což se odráží do jejich pohledu na život a přístup k věcem. To se mi tady celkem líbí.

Jak jsi přijala fakt, že v Liberci buď prší a nebo je to do kopce?

Přijala jsem to úplně bez problému, pláštěnku mám. ???? A kopce mi nevadí.

Ve firmě o tobě koluje fáma, že prý jezdíš tak starým Golfem, že kdyby si z něj sundala espézetku, tak by ti ho odtáhli jako vrak. Co je na tom pravdy?

Starý auto ještě neznamená špatný auto. Takže takovou fámu slyším prvně od tebe. ????

Ženské a auta mají společné to, že když zlobí, stačí dokoupit pár prkotinek a všechno je v pořádku. Co naposledy jsi na své auto dokupovala ty?

Jak říkáš, stačí dokoupit pár prkotinek. U mě to byla naposledy vůně do auta. ????

Jak si stojíš s běžnou údržbou? Umíš vyměnit pneu, dolít olej nebo vyměnit žárovku?

Kdyby bylo nejhůř, tak bych si asi nějak dokázala poradit, ale raději přenechávám tuto práci zkušenějším.

Kdyby sis mohla koupit auto svých snů, bez ohledu na jeho cenu, jaké by to bylo?

Koupila bych si koně.

Jak jako žena snášíš fakt, že na mnoha oddělních v Entry je to spíš chlapark?

Jsem z vesnice, kde jsem vyrostla s klukama, takže chlapark snáším v pohodě.

Jaký firemní benefit je podle tebe ten nejlepší?

Za mě je to ActivePass

Koho nominuješ na rozhovor do dalšího kola našeho řetězového výslechu a proč?

Kolegyni Janču Röslerovou. Myslím, že mě zabije až to zjistí, ale je součástí libereckého týmu už taky nějaký ten pátek a hodně lidí z Entry ji nezná, což je škoda.