Tisková zpráva, 8.6.2022

Energická česká vývojová společnost Entry Engineering tak získala silného partnera a slovenský špičkový dodavatel pro automobilový průmysl posílil v oblasti vývoje softwarových řešení, výroby hardwaru nebo 3D modelů a vizualizací.

„Vítáme kapitálový vstup skupiny Matador a věříme, že tímto krokem získáme velmi silného partnera pro naše projekty. To nám umožní dále rozšířit naše aktivity v oblasti vývoje a testování elektronických systémů v automobilech, jejichž počet v posledních letech roste vysokým tempem. Mimořádně široký záběr a množství aktivních projektů s renomovanými automobilovými společnostmi svědčí o její kompetenci a já osobně se těším na společné projekty.“ říká Pavel Paickr, výkonný manažer společnosti Entry Engineering.

Česká vývojová a konstrukční společnost Entry Engineering byla založena v roce 2011 a začínala s celkem 10 zaměstnanci. Od té doby se společnost rozrostla na počet 300 zaměstnanců a stále roste. Je přímo spojena s automobilovým průmyslem, kde se podílí nejen na vývoji, ale i na testování funkcí a komponent. Do jejího portfolia patří řada robotických testovacích zařízení nebo přenosných zařízení pro testování provozních řídicích jednotek, které pomáhají při testech zaměřených na odhalování slabých míst a navrhování nápravných opatření.

„Je nám ctí, že jsme se s majiteli Entry Engineering dohodli na kapitálovém vstupu do této společnosti. Entry Engineering a všichni její členové tvoří úspěšný celek, který již více než 10 let roste, a to jak počtem zaměstnanců, tak výkonností. Matador chce tímto krokem posílit oblast Electronics & Entertainment v automobilovém průmyslu a využít vzájemných synergií. Samotný vrcholový management zůstane tímto krokem nezměněn, ale bude doplněn o generálního ředitele Matador Holdingu, pana Martina Keleho,“ říká Štefan Rosina, zodpovědný za strategii skupiny Matador.

Skupina Matador je největším soukromým dodavatelem TIER1 pro renomované automobilky a působí ve třech zemích. Díky technologickému vybavení a potřebnému průmyslovému know-how zajišťuje projekty na všech úrovních. Od technického návrhu, přes konstrukci až po finální výrobu výrobků nebo zajištění návrhu a realizace automatizovaných linek. Kromě automobilového průmyslu dodává skupina Matador Group také výrobky pro potravinářský, gumárenský, zdravotnický nebo zbrojní průmysl.

Za celý tým Entry Engineering je nám ctí stát se posilou skupiny MATADOR a těšíme se na vzájemnou spolupráci na nových projektech a výzvách.