Jak to vidí Entry – DS7

DS7 E-Tense 300 Performance Line+ je jedním z nejnovějších omlazených modelů automobilky DS a nabízí kombinaci výkonu, elegance a technologických inovací. Tento plug-in hybridní vůz snoubí silný výkon, luxusní interiér a především extravagantní design. Do dnešního dílu rubriky Jak to vidí Entry, přijal pozvání kolega Kuba, který pro Vás faceliftovaný crossover DS7 otestoval.

Kuba pracuje v pražské pobočce Entry, kde se věnuje testování hlasového ovládání vozidla. Prací testera hlasového ovládání je najít chyby (bugy), které vznikají při vývoji softwaru pro automobil. Postup je takový, že nejprve se podle diagramu sestaví testovací scénáře, jak by měl software fungovat a poté přichází na řadu samotné testování, zda jsou funkce OK. Pokud ne, chyby se zaznamenají a posílají zpět dodavateli softwaru, který se snaží chybu analyzovat a opravit. Následně se celý test opakuje znova, zda byla původní chyba opravena a zda při opravě nedošlo například k navození chyby další.  Ve zkratce je naší práci to, že když si koupíte auto a řeknete hlasovému asistentu „zapni rádio“, tak aby se rádio skutečně aktivovalo.

Co se týká pohonné jednotky, naše DS7 bylo vybaveno kombinací spalovacího motoru, elektromotoru a baterie, tedy plug-in hybridem. Benzínový motor disponuje výkonem 200 koní, zatímco elektromotor přidává dalších 110 koní. Celkový systémový výkon vozu je tak 300 koní, což propůjčuje vozu dynamiku. Baterie vozu nabízí dostatečný dojezd (cca 50 km) také na čistě elektrický pohon, což je skvělé pro městské prostředí a krátké výlety.

Interiér je prostorný a dobře ergonomicky navržený. Pohodlná sedadla a prvotřídní materiály navozují až luxusní atmosféru. V interiéru dominuje dotykový displej omlazeného infotainmentu, alcantara či trojbarevné prošívání volantu a sedadel.

Inovovaný infotainment je moderní a konečně platný dnešní době. Multimediální systém reprezentoval poměrně velký dotykový displej, který umožňoval intuitivní ovládání funkcí vozu. Nově systém podporuje bezdrátový Apple CarPlay a Android Auto, online navigaci od TomTomu nebo OTA updaty. Vozidlu nechybí mobilní aplikace pro vzdálené ovládání nabíjení, klimatizace nebo polohy vozidla.

Celkově lze říci, že DS7 E-Tense 300 Performance Line+ je skvělým vozem, který kombinuje výkon, eleganci a moderní technologie. Plug-in hybridní pohon zaručuje silný výkon, přitom přijatelnou spotřebu. Interiér nabízí prémiovost a zejména pohodlí, zatímco exteriér přitahuje pozornost svým neotřelým designem. A konečně infotainment plní plnohodnotně to, k čemu je určený. Za nás se tedy facelift povedl.

 

Otázky a odpovědi

 

Dovedeš si představit, že si toto auto koupíš?

Auto bych já osobně asi nekoupil. Ani ne z důvodu, že by se mi něco extra nelíbilo, ale nejsem moc velký fanda SUV aut.

Dojmy z Infotainmentu?

Infotaniment asi nepřekvapí, ale ani neurazí. Velké plus za mě je možnost si upravit infotainment pomocí widgetů a osobní nastavení.

Jakým autem jezdíš?

Já osobně se nechávám vozit. Mám osobního šoféra, který mě vozí limuzínou Lincoln Town car 120 černé barvy. Člověk má poté více času na práci po cestě nebo nějaké osobní věci. 😊

Co se ti na tomto autě líbí? (DS 7)

Za mě určitě vnitřek auta, je celkem prostorný a celkově design vypadá dobře. Plus je také že se jedná o hybrid.

Co se ti na tomto autě nelíbí? (DS 7)

Kola, která k autu moc neseděla a také tlačítka uvnitř auta. Měl jsem dojem, že jich je až moc u sebe a ztrácel jsem se, které k čemu slouží.