Rozhovor

Další díl naší série rozhovorů nás seznámila s Ondřejem Mrenicou. Motorkářem tělem i duší, který momentálně pracuje ve vzrušujícím prostředí Škoda Motorsport. Co nám o sobě pověděl? To se dozvíte níže.

Úvod našeho rozhovoru

Ahoj, díky že sis udělal čas na tenhle rozhovor.
Ahoj, jo, nemáš za co ????

Můžeš nám říct, jak jsi se dostal do Entry?
Dostal jsem se do firmy krátce po škole. Při škole už jsem aktivně pracoval v oboru, tudíž jsem věděl, čemu se chci věnovat a kam se chci posunout. Firma ještě ani nebyla založená a byl jsem osloven p. Paickrem. Překvapil mě přátelský a lidský přístup, který vládne ve společnosti do dnes. Následovaly další pohovory u konkurenčních firem, které projevily také zájem o spolupráci, nicméně jsem se rozhodl pro Entry a teď vím, že jsem se rozhodl správně.

A jak dlouho už jsi tady?
Jsem ve firmě již od roku 2012, což je touto dobou 6 let.

Jaká je tvoje pozice ve firmě?
Pracuji v Entry jako Projektový manažer ve Škodě Motorsport v Technické oblasti vývoje závodních vozů.

Motorsport je zajímavé téma, co konkrétně pro ně děláš?
Moje práce obnáší péči o personál ve výše zmíněné oblasti. Od personálních otázek až po požadavky zákazníka. Hledám i nové talenty, kteří by rádi zapadli do týmu Škody Motorsport.

Každý ví, že Škoda Motorsport jezdí po celém světě, podíval ses s nimi někam?
V rámci mého současného zaměstnání jsem se s teamem podíval na spoustu zajímavých míst jako je Monte Carlo, okolí francouzských Alp kolem města Gap, Portugalska včetně města Porto a projeli jsme si závodní tratě na Corsice.

Pokračujeme

Vím, že jsi vázán mlčenlivostí, ale přesto, nemůžeš nám prozradit, na čem jsi v rámci vývoje
pracoval nebo pracuješ?
Pracoval jsem za dobu svého působení v Entry na několika projektech. Připravoval jsem jako konstruktér data zadního nárazníku pro Porsche Macan a uchycení parkovacích čidel. Dále jsem působil jako hlavní konstruktér na projektu stávající Audi Q7, kdy jsem měl na starosti konstrukci vnitřního plastového obložení, včetně týdenní účasti na jednáních vývoje v Neměcku a výrobě v Bratislavě. Konstrukci palubní desky pro Škoda Kodiaq a nyní máme na starost správu kusovníků, CAD dat, projektové administrativy a integrace PLM systému ve Škodě Motorsport.

Je něco, co jsi ve svojí práci dokázal a jsi na to opravdu pyšný?
Co mě v poslední době nejvíce těší je integrace PLM systému. Je to zavedení systému na správu CAD dat, který by měl všem pomoci ve zjednodušení jejich každodenní práce.

Co je na tvojí práci nejtěžší?
Na mojí práci je asi nejtěžší práce s lidmi. Ať už jde o kontakt se zákazníkem, nebo se zaměstnanci. Ne vždy je jednoduché najít tu správnou rovnováhu.

Jak se od toho odreaguješ? Máš nějaké koníčky, u kterých vyloženě relaxuješ?
Mým největším koníčkem jsou motorky. Je to pro mě absolutní relax, protože zde není místo na přemýšlení nad tím co je potřeba zítra udělat, nebo jakou práci bych měl odevzdat. Časově náročnější koníček je také cestování, na které bohužel v poslední době nenalézám dostatek času.

A na ávěr malý dotazník

Oblíbená barva?
Mojí oblíbenou barvou je hnědá.

Hudební skupina?
Mou oblíbenou hudební skupinou respektive hudebním interpretem je Parov Stelar.

Destinace na dovolenou a vysněná dovolená?
Destinaci na dovolenou nedokáži říct, protože každá má něco a doposud jsem neobjevil tu pravou. Nicméně z Evropy mám asi nejblíže k Itálii. Vysněnou dovolenou je pro mě procestovat Asii.

Cílová meta v životě?
Cílovou metou v životě je mít práci, která je nezávislá na místě výkonu a umožní mi dlouhodobě odcestovat do světa.

Díky moc, že sis na nás udělal čas.