Dnes si na nás udělal čas Ondra Knopp. Mladý sympaťák, který do práce dojíždí až z daleké Kutné Hory. Projektový manažer hýřil vtípky a podělil se s námi i o jednu zajímavost z osobního života. Jakou? To se dozvíte v našem článku!

Ahoj, díky že sis udělal čas na tenhle rozhovor.

To nestojí za řeč, děláme ho v pracovní době, ne? ???? ????

Jak jsi se dostal do firmy a kde ses o ní dozvěděl?

Po tom, co jsem se vykašlal na školu v Praze a chtěl (musel) vstoupit do světa dospělých jsem rozeslal své velmi strohé „sívíčko“ a dostal pár pozvánek na pohovory v Liberci. Když už jsem byl ve městě, zašel jsem mezi pohovory na oběd s kamarádem a bývalým spolužákem – Ondrou Mrenicou, který tou dobou cca měsíc v Entry pracoval jako konstruktér. Nabídl mi, že mě představí svému šéfovi, nějakému Pavlu Paickrovi ???? Na nic jsme nečekali a hned po obědě za ním zašli. Slovo dalo slovo a za pár dní jsem podepisoval smlouvu.

A jak dlouho už jsi tady?

Kdykoliv se mě někde ptají na datum nástupu, vystřelím ho bez zaváhání – 17.9.2012.

To už je pořádně dlouho!

To je. Členem Entry rodiny jsem tedy nějakých 6 let. ???? Nástup do Entry je jeden z nejzásadnějších milníků v mém pracovním (a vzhledem k tomu, že jsem se v Entry seznámil i se svou dnešní manželkou) i v osobním životě.

Jaká je tvoje pozice ve firmě?

Poslední dva roky působím ve firmě jako projektový manažer.

Pověz nám něco víc o své práci.

Hlavním úkolem je reagovat na potřeby a přání zákazníka. V případě poptávky vývojových služeb jde o to zhodnotit, zda umíme nebo neumíme a pokud umíme, dát dohromady tým, který na projektu bude pracovat. Pokud se zákazník rozhodne, že projekt svěří nám,  je v další fázi mým úkolem udržovat spokojenost na všech frontách, tedy nejen pravidelně komunikovat se zákazníkem, ale také s naším týmem a zajistit, aby měli vše, co potřebují k tomu, aby odváděli kvalitní práci a dělali ji pokud možno s radostí ????

Vím, že jsi vázán mlčenlivostí, ale přesto, nemůžeš nám prozradit, na čem jsi v rámci vývoje pracoval nebo pracuješ?

Kromě péče o projekty z pozice projekťáka spravuji pro Škodovku systém MBT pro elektrická auta. Zjednodušeně řečeno tento systém definuje, které výbavy si v autě můžeš společně objednat, které spolu navzájem nejdou a nebo se naopak navzájem vynucují. Na základě tohohle systému Ti konfigurátor řekne, že pokud chceš mít na autě otvírací střechu, nemůžeš mít schránku na brýle, protože se tam už nevejde. Nebo řekne lidem na lince, že pokud si objednáš vyhřívané sklo a ještě k tomu vyhřívané sedačky, mají Ti tam dát silnější baterku a alternátor.

Je něco, co jsi ve svojí práci dokázal a jsi na to opravdu pyšný?

Nevím… jsem tu 6 let a nevyhodili mě, to je úspěch, ne? ???? ????  Jsem skromný člověk, asi mě nenapadá nic, čím bych se chtěl nebo mohl chlubit… snažím se být pozitivní, vstřícný a milý k lidem a myslím, že to vnímají. Mám dobré vztahy s kolegy i zákazníky a za to jsem rád ????

Co je na tvojí práci nejtěžší?

Nejtěžší je dojíždění z Kutné Hory a s tím spojené brzké vstávání ????

Jak se odreaguješ? Máš nějakou vlastní taktiku, jak si pročistit hlavu?

Bezprostředně po práci se odreagovávám už v autě na cestě domů poslechem hudby. Jinak rád čtu (mám rád sci-fi, fantasy a kriminální romány) sleduji filmy a seriály a v poslední době se mým velkým koníčkem stalo opravování hodin a hodinek.

Opravování hodinek? Pověz nám něco víc.

No jasně, dokonce mě to nadchlo natolik, že jsem se rozhodl nastoupit v Jihlavě do učení a od letošního června jsem oficiálně vyučeným hodinářem ????

Na konci testu si jako vždy dáme rychlý dotazník. Jsi připraven?

Pojďme na to!

Jaká je tvoje oblíbená barva?

Moje oblíbená barva je zelená, asi proto tak rád trávím čas v přírodě ????

Hudební skupina?

Nejoblíbenější kapelu asi nemám, můj playlist je dost rozmanitý a navíc mám nejradši filmové soundtracky, tak mám spíš oblíbené skladatele – John Williams a Hans Zimmer jsou fakt borci ????

Destinace na dovolenou?

Co se týče oblíbené dovolenkové destinace – se ženou jezdíme moc rádi do Itálie. Oba si rádi užijeme dobré jídlo a víno a Itálie nám v tomhle směru fakt sedne. Jako velký fanda Pána prstenů bych se jednou moc rád podíval na Nový Zéland. Hned v závěsu je Austrálie a Japonsko.

Cílová meta v životě?

Jednu cílovou metu v životě nemám. Jak to říkal už John Lennon v té omílané historce ze školy – chci být „happy“. To je z velké části o nastavení v hlavě a hlavně to asi znamená v každém věku a životní etapě něco jiného. Snažím se žít podle nějakých zásad a svého nejlepšího vědomí…nějak to všechno dopadne. ????

Díky moc, že sis na nás udělal čas.

Rádo se stalo ????